המכוניות ההיברידיות מתייקרות? זה הזמן לרכוש אחת - גזפרו
המכוניות ההיברידיות מתייקרות? זה הזמן לרכוש אחת!
מכוניות היברידיות

תאריך

המכוניות ההיברידיות חוללו בשנים האחרונות מהפכה בשוק הרכב בישראל. לאחר שבמשך כמעט עשור נחשבו מכוניות היברידיות כגימיק עבור חובבי טכנולוגיה ושוחרי איכות הסביבה, הן הפכו לדבר החם בשוק הרכב בישראל, כשעשרות אלפי ישראלים בחרו לרכוש לעצמם מכוניות היברידיות.

למה דווקא מכוניות היברידיות הפכו להיות כל כך פופולאריות? כי מעבר לתדמית העכשווית, ה”הייטקיסטית” והמתקדמת, מדובר גם במכוניות שימושיות וחסכוניות במיוחד בדלק, בעיר ומחוצה לה. כיום ניתן למצוא בישראל מבחר גדול של עשרות דגמים היברידיים במגוון גדלים וטווח מחירים רחב. ממכוניות סופר מיני קטנות וזריזות, דרך מכוניות משפחתיות שימושיות ועד למכוניות יוקרה ורכבי פנאי גדולים שהם סמל סטאטוס. כל אחד וההיברידית שלו. 

מעבר ליתרונות של המכוניות ההיברידיות, ההצלחה שלהן הושגה בזכות הטבת מס קניה מופחת אותה החלה המדינה, זאת במטרה לעודד מעבר למכוניות חסכוניות וידידותיות יותר לסביבה. במסגרת הטבת המס הזו, גבתה המדינה רק 20% מס קניה על רכב היברידי נטען (PHEV) ו-30% מס קניה על רכב היברידי רגיל ללא טעינת סוללות, זאת בהשוואה לשיעור מס קניה בסיסי של 83% על רכבים רגילים (לפני הטבת המס הירוק). 

המשמעות היא, שאת המכוניות ההיברידיות שהיו אמורות להיות יקרות בגלל הטכנולוגיה המותקנת בהן, ניתן לרכוש במחירים דומים ואף זולים יותר משל מכוניות רגילות עם מנועי בנזין ודיזל. כך במחיר של מכונית רגילה, ניתן לקבל מכונית חסכונית יותר בדלק בשיעור של עשרות אחוזים ולחסוך מאות שקלים בכל חודש. מקבלי מכוניות ממקום העבודה שבוחרים במכוניות היברידיות זוכים להטבה נוספת בדמות שווי שימוש מופחת, השווה לחיסכון של מאות שקלים נוספים בכל חודש.

החל מ-1 בינואר, שיטת מיסוי חדשה

העלייה במכירות המכוניות ההיברידיות לצד הטבת המס המשמעותית, גרמה לירידה בהכנסות המדינה ממיסוי על רכבים חדשים. לכן רשות המיסים הגתה רפורמה במיסוי על רכבים היברידיים, אשר תיכנס לתוקף החל מה-1 בינואר 2020. במסגרת הרפורמה יעלה מס הקניה על רכבים היברידיים בהדרגה, עד שיהיה שווה למס הקניה על רכבים רגילים. בסופה של הרפורמה, מס הקניה על מכוניות היברידיות אמור להיות שווה לזה של מכוניות רגילות בשנת 2022, כאשר מס הקניה על מכוניות היברידיות נטענות (PHEV) יגיע לרמה זו בשנת 2024. בפעימה הראשונה של הרפורמה שתחול כאמור כבר ב-1 בינואר, יעלה מס הקניה על מכוניות היברידיות ל-45%, ועל מכוניות היברידיות נטענות יעלה ל-25%. התוצאה: התייקרות מיידית של אלפי שקלים! התייקרות זו תהיה משמעותית במיוחד בדגמים היברידיים פופולריים כמו טויוטה קורולה ו-CHR, יונדאי איוניק וקיה נירו. לצד עליית המס וההתייקרות הצפויה, הטבת שווי השימוש המופחת הוארכה לשנתיים נוספות בטרם תבוטל. 

זה הזמן לרכוש היברידית אצלנו!

רוצים לחסוך אלפי שקלים ולרכוש מכונית היברידית? זה הזמן להזדרז לפני ה-1 בינואר, ולקבל את הצעת הליסינג המימוני המשתלמת ביותר בשוק על מגוון מכוניות היברידיות שאנחנו מציעים. אצלנו תוכלו למצוא את טויוטה קורולה החדשה וארבעה דגמים של טויוטה C-HR, הקרוסאובר המדליק והמעוצב – כולם עם אבזור בטיחות מקיף (ציון 7 ו-8) ורמות גימור גבוהות ועשירות.   

בקניה של מכונית היברידית אצלנו אתם מרוויחים פעמיים! גם חוסכים אלפי שקלים מעלית מס הקניה, וגם מקבלים עסקת ליסינג מימוני בהחזר חודשי נמוך, עם פריסת תשלומים גמישה המתאימה בדיוק לצרכים ולתקציב שלכם עם השירות האישי והמקצועי שלנו.

*ייתכנו שינויים קלים במפרט בהתאם לדגמים שבמלאי למועד ההזמנה.
*התמונות להמחשה בלבד. ט.ל.ח
*מדד זיהום האוויר מחושב לפי תקנות אוויר נקי (גילוי נתוני זיהום אוויר מרכב מנועי בפרסומת), התשס”ט 2009.
*נתוני צריכת הדלק הינם נתוני NEDC CORRELATED שנתקבלו מהיצרן, לפי רגולציות (WLTP EC 20171151).
*נתוני צריכת הדלק הם לפי בדיקות המעבדה. צריכת הדלק בפועל מושפעת גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ויכולה אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.

רוצה שנגיע עד אליך עם הצעה משתלמת לרכב חדש?

כתבות
נוספות

ווהו יש מצב שהתבלבל לך בין דרייב לרוורס?

יש עוד מבחר עצום של הצעות משתלמות שיכול להיות שפספסת! אנחנו ממליצים ללחוץ על הברקס, להרים בלם יד ולהשאיר לנו פרטים